Вино

Вино (лат. vinum) - алкогольний напій (фортеця 9-20% об.), що одержується повним або частковим спиртовому бродінням виноградного або плодово-ягідної соку (іноді з додаванням спирту та інших речовин).

Якість і колір

За якістю та термінами витримки вина підрозділяються на молоді, без витримки, витримані, марочні (кращі, витримані вина, що виробляються в певних виноробних районах з одних і тих же сортів винограду, що зберігають смак і аромат) і колекційні (вина з дуже тривалої витримкою).

За кольором розрізняють білі, рожеві та червоні сорти вин. Причому червоні сорти, на думку лікарів, що володіють цілющими властивостями в силу що містяться в них антиоксидантів. Виноградне вино часто називають сонячним напоєм, так як в ньому зберігаються всі переваги виноградної ягоди, яке зібрало в собі сонячну енергію. У натуральних винах містяться різні ферменти, мікроелементи, вітаміни та інші корисні біологічно активні речовини. Не дарма древні врачевателі часто вважали вина цілющими [джерело?].

Зміст спирту та цукру

Згідно з російським стандартам, за змістом спирту та цукру вина поділяються на:

- Натуральні:
- Сухі вина - вина, приготовані шляхом повного зброджування сусла з залишковим вмістом цукру не більше 1%. (спирт - 9-13% об., цукор - до 3 г / л)
- Сухі особливі (спирт - 14-16% об., цукор - до 3 г / л)
- Полусухіе (спирт - 9-13% об., цукор - 5-30 г / л)
- Напівсолодкі (спирт - 9-12% об., цукор - 30-80 г / л)
- Спеціальні:
- Сухі (спирт - 14-20% об., цукор - до 15 г / л)
- Міцні (спирт - 17-20% об., цукор - 30-120 г / л)
; - Полудесертние (спирт - 14-16% об., Цукор - 50-120 г / л)
- Десертні (спирт - 15-17% об., Цукор -- 140-200 г / л)
- Лікерние (спирт - 12-16% об., Цукор - 210-300 г / л)
- Ароматізірованние (спирт -- 16-18% об., Цукор - до 6-16%)

Вино, насичене в процесі вторинного бродіння вуглекислим газом, називається ігристі вина. Найвідоміше у світі ігристе вино - шампанське (виготовляється у французькій провінції Шампань).

До спеціальним винам можна віднести також натуральні медовие вина природного бродіння. Це десертні помірно солодкі вина з вираженими медовимі і квітковими тонами. Об'ємна частка етилового спирту від 13,3 до 15,5% об. Медове вино - це прозора рідина без мути і сторонніх включень світло-жовтого або золотистого кольору. Ароматний букет вина складають натуральні компоненти: прянощі, цілющі трави, ягоди.

Класифікація вин

Категорія вина служить чем-то вроде знаку якості. У французькій класифікації чотири категорії вин: AOC, VDQS, столові вина та місцеві вина. У загальноєвропейської класифікації дві категорії - якісні вина, вироблені в певному регіоні - VDPRD (AOC і VDQS) і столові вина (об'єднують столові та місцеві вина згідно з французької класифікації).

Більш докладно про французької класифікації

1. Столові вина (фр. Vin de table). Близько 38% всього обсягу виробництва французьких вин. Вина, що точне місце виробництва яких на етикетці не позначається. Також на таких винах не вказано рік врожаю.

2. Вина земель, або місцеві вина (фр. Vin de pays). Близько 15% обсягу. Їх виробництво прив'язане до виноробних регіонах. Їх називають ще місцевими винами. Ці вина повинні відповідати суворим стандартам якості. Деякі місцеві вина за своїми смаковими характеристиками не поступаються винам AOC.

3. Марочні вина вищої якості. Мають маркування VDQS - Vins Delimités de Qualité Supérieur. Близько 2% всього обсягу виробництва у Франції. Вина, жорстко прив'язані до відносно невеликим регіонах. Ці вина повинні відповідати жорстким вимогам. Вони обов'язково проходять дегустацію і отримують оцінку експертної комісії. Це, як правило, вина, які висуваються на просування в категорію AOC.

4. Вина контрольованих найменувань за походженням (фр. Appellation d 'origine controlée). Мають маркування AOC. Близько 35% обсягу. Ця вища категорія французьких вин. Найдорожча, але й сама елітна. Правила виробництва цих вин закріплені в спеціальному урядовому документі. У ньому визначено максимальний збір винограду з гектара, густота посадки, мінімальний вміст алкоголю і т.п. Вина піддаються контролю з боку Національного Інституту Контроліруемих Наіменованій по Місцю Походження (INAO [1]).

Кожне вино здійснюється тільки в одному строгому місці, з винограду, вирощеного тільки на одному винограднику. Іноді трапляється, що виноград тільки однієї, суворо певної частини виноградника йде на виробництво цього вина.

Якщо в назві вина є слово Крю, то це говорить про те, що виноград для вина вирощений на ділянці землі, історично кращому, ніж навколишні ділянки.

Для технологічної орієнтації у всьому різноманітті вин необхідна єдина система в розподіл різних вин по групах у відповідності з їх складом, типовими властивостями і особливостями технології - класифікація вин. У кожній країні, що виробляє вина, використовується власна класифікація, що незначно відрізняється від французької.

Откупоріваніе пляшки

Чим старее вино, тим більш дбайливого звернення воно потребує. Для відкривання винних пляшок використовують штопор. Краще за все гвинтовий. За правилами не можна протикать пробку наскрізь. Пляшки треба откупорівать безпосередньо перед тим, як розлити вино по келихах. Деякі червоні вина після 6 років витримки мають осад. Це природне явище. Процес позбавлення від осаду називається декантаціей. Дакантацію проводять прямо перед подачею вина. Для цього чистий графін злегка ополасківают вином, а потім повільно переливають в нього вміст пляшки так, щоб вино стікає по стінках. Як тільки осад підходить до горлишку, припиняють наливати вино в графині. Для того, щоб краще бачити наближення осаду, під горлишко можна ставити заженную свічку.

Вибір келихів

Вино традиційно подається в келихах. Бажано, щоб келих був з тонкого кришталю на високій ніжці. Для того, щоб краще відчути аромат вина, краще підходять келихи сильно сужающіеся кверху. Для ігристих вин і шампанського використовують високі вузькі фужери, тому що така форма келиху уповільнює вихід бульбашок. Бокал заповнюють не більше ніж на дві третини, щоб мати можливість повращать його в бокалі, оцінюючи колір і аромат.

Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

GOOD WINE

Україна, Київська область
Київ, вул. Мечникова, 9

Пакет Стандарт

PARADIS DU VIN

Україна, Київська область
Київ, вул. Неміровіча-данченко, 14/13

Пакет Стандарт

ІНКЕРМАНСЬКИЙ ЗАВОД МАРОЧНИХ ВИН

Україна, АР Крим
Севастополь, Малиновського Маршала вул. 20

Пакет Стандарт

АГРО ОТТ

Україна, Київська область
Київ, вул. Котельникова, 25-а

Пакет Стандарт

АЛКО, ТОРГОВИЙ ДІМ

Україна, Київська область
Київ, вул. Архітектора Вербіцкого, 1

Пакет Стандарт

АЛКО-ПРИМА ВИНЗАВОД, ДП

Україна, Луганська область
Кіровськ, Виноградна вул. 1

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Вино" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Мартіні

Мартіні

Сир

Сир

Пряник

Пряник

Горіх волоський

Горіх волоський

Чай

Чай

Вершки

Вершки

Печиво

Печиво

Балик

Балик

Корм для кішок

Корм для кішок


© 2006-2021 ЧП "Современные Технологические Системы"