Віскі (англ. whisky або whiskey, шот. / ірл. uisge / uisce beatha «ишке бяха») - ароматний міцний алкогольний напій, що одержується з різних видів зерна з використанням процесів перегонки, соложенія і тривалого витримування в дубових бочках . При виготовленні віскі може використовуватися ячмінь, жито, пшениця чи кукурудза. Вміст спирту - зазвичай 40-50% об., Однак деякі сорти віскі мають велику фортецю (до 60% об.). Колір напою - від світло-жовтого до коричневого, вміст цукру - нульове або вкрай незначне. Традиційними регіонами, що виробляють віскі, є Шотландія та Ірландія.

Смакові характеристики віскі визначаються безліччю параметрів, включаючи якість води і зерна, спосіб соложенія, фільтрації, особливостями бочки, тривалістю витримки, дизайном і формою мідного перегонного куба, температурою повітря при розливі в пляшки і т. п.

Однак можна виділити два основних напрямки: «шотландські» і «ірландське». Перше відрізняється традицією сушити солод, використовуючи в якості палива торф, що надає особливий димний смак напою, а второe «безторфной» сушінням в печах і потрійний перегонки, що, в свою чергу надає віскі м'якість.

Згідно з класичною технологією, в Шотландії сировиною для виробництва віскі (Scotch) служать ячмінний солод та ячмінь, в Ірландії (Irish whiskey) до ячмінний солод додають жито. Ячмінь для виробництва віскі в Шотландії вирощується в декількох районах, де він має специфічні смакові властивості.

У США та Канаді в якості сировини для віскі (Bourbon) використовуються кукурудза, жито (rye whiskey), пшениця (wheat whiskey).

У Японії для виготовлення віскі використовують просо, кукурудзу. У невеликих кількостях додають рис та інші зернові.

Стандартний шотландський віскі витримується 3 роки. Солодові віскі, не призначені для отримання змішаних сортів, витримують від п'яти до двадцяти років і більше. Найбільш поширені строки витримки - 10-12 років (оригінальні сорти) і 21 рік (ексклюзивні або колекційні сорти).

Деякі рідкісні сорти віскі видержіваются 30-50 років. Рідкісний і самий кращий солодовий віскі «Glenfiddich 50 years» видержівался 50 років, що видно з його назви. Всього було вироблено 500 пляшок, до кожної з яких додається паспорт, особисто підписаний Олександром Грантом Гордоном (Alexander Grant Gordon), колишнім головою компанії, онуком Вільяма Гранта. Між 1937 та 1939 роками кожен з дев'яти дітей Гранта, що допомагали батькові при створенні заводу, вибрав по одній, на його погляд, найкращою бочці з напоєм. Після цього бочки були залишені на 50 років, і 26 липня 1991 року віскі був розлив у пляшки.

Ірландська віскі зазвичай витримується 5 років, канадський - не менше 6 років.

Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

АЛКО, ТОРГОВИЙ ДІМ

Україна, Київська область
Київ, вул. Архітектора Вербіцкого, 1

Пакет Стандарт

ПЕРНО РІКАР МІНСЬК

Білорусь, Мінська область
Мінськ, ул. Октябрьская, 19

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Віскі" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Смакові добавки

Смакові добавки

Ізюм

Ізюм

Крекер

Крекер

Крупа

Крупа

Вершкове масло

Вершкове масло

Перепелине яйця

Перепелине яйця

Кондитерські вироби

Кондитерські вироби

Сухарі

Сухарі

Ковбаса

Ковбаса


© 2006-2023 ЧП "Современные Технологические Системы"