Автомобільна шина - один з найбільш важливих елементів, що представляє собою упругую оболонку, яка розташована на обід колеса. Шина призначена для поглинання незначних коливань, викликаних недосконалістю дорожнього покриття, реалізації та сприйняття сил, що виникають у плямі контакту та забезпечення високого коефіцієнта зчеплення.

Основними матеріалами для виробництва шин є гума, яка зазвичай виготовляється з натурального або синтетичного каучуку і тканина - корд (може бути виконаний у вигляді металевих, або нейлонових ниток).

Шина складається з: каркаса, шарів брекера, протектора, борта і бічній частині.
Структура шини: 1 - протектор; 2 - плечова частину; 3 - каркас; 4 - бічна частина; 5 - брекер; 6 - додаткова вставка у плечовій зоні (зелен.цв.); 7 - бортове кільце; 8 & mdash ; Бортова частина

Каркас складається з прорезіненних ниток корду. Корд буває текстильним, металевим або скляним. Текстиль і скло застосовуються у легкових шинах. Металокорд - у вантажних. Скловолокно відрізняється абсолютною стійкістю до гниття і растягіванію. Шини з використанням скловолокна разнашіваются менше і менше схильні до псування в умовах високої вологості та температури (тропіки). В залежності від розташування ниток корду в каркасі розрізняють шини:

* радіальні
* діагональние

В радіальних шинах нитки корду розташовані вздовж радіусу колеса (як на схемі, позиція № 3). У діагональних шинах нитки корду розташовані під кутом до радіусу колеса, нитки сусідніх шарів перекрещіваются. Радіальні шини конструктивно більш жорсткі, внаслідок чого володіють великим ресурсом, мають стабільністю форми плями контакту, меншим опором коченню, меншою витратою палива. З-за можливості варіювати кількість шарів каркасу (на відміну від обов'язково парній кількості в діагональних) і можливості зниження слойності, знижується загальна вага шини, товщина каркасу. Це знижує розігрів шини при кочення - збільшується термін служби. Брекер і протектор так само легше дають можливість вивільнити тепло - можливе збільшення товщини протектора і глибини його малюнка для поліпшення прохідності по бездоріжжю. У зв'язку з цим, в даний час, радіальні шини для легкових автомобілів практично повністю витіснили діагональние.

Брекер знаходиться між каркасом і протектором. Призначений для захисту каркасу від ударів, додання жорсткості шині в місці контакту з дорожньою поверхнею і для захисту камери від проколів. Виготовляється з товстого шару гуми (в легенях шинах) або схрещених верств металокорду.

Протектор необхідний для реалізації коефіцієнта зчеплення шин з дорогою, а також для запобігання каркасу від пошкоджень. Протектор має певний малюнком, який, в залежності від призначення шини відрізняється. Шини високої прохідності мають більш глибокий малюнок протектора і грунтозацепи на його бічних сторонах. Малюнок і конструкція протектора дорожньої шини визначається вимогами до відведення води та бруду з канавок протектора і прагненням знизити шум при кочення. Але, все ж таки, головна задача протектора шини - забезпечити надійний контакт колеса з дорогою в несприятливих умовах, таких як дощ, бруд, сніг і т.д, шляхом їх вилучення з плями контакту з точно спроектірованним канавками і желобкам малюнка. Але ефективно видаляти воду з плями контакту протектор в силах лише до певної швидкості, вище якої рідина фізично не зможе повністю віддалятися з плями контакту, і автомобіль втратить зчеплення з дорожнім покриттям, а отже і управління. Цей ефект носить назву аквапланування. На сухих ж дорогах протектор знижує коефіцієнт зчеплення з-за меншої площі плями контакту, в порівнянні з шиною без протектора (slick tire). Саме тому на гоночних автомобілях в суху погоду використовуються шини з гладким протектором, або без протектора. У багатьох країнах існують закони, що регулюють мінімальну висоту протектора на дорожніх транспортних засобах, і багато хто дорожні шини мають вбудовані індикатори зносу.

Борт дозволяє покришці герметично сідати на обід колеса. Для цього він має бортові каблучки, та й зсередини покритий шаром в'язкою воздухонепроніцаемой (для безкамерних шин) гумою.

Бічна частина охороняє шину від бічних ушкоджень.

Шипи протиковзання. З метою підвищення безпеки руху автомобіля в умовах гололеда і обледенелого снігу застосовують металеві шипи протиковзання. Їзда на шипованих шинах має помітні особливості. На ходу автомобіль робиться помітно більш шумним, погіршується його паливна економічність. У сніжно-грязевий каші або в глибокому снігу рихлом ефективність шипів невелика, а на твердому сухому або вологому асфальті шиповані шини навіть програють «звичайним»: з-за зниження площі плями контакту шини з дорогою, гальмівний шлях автомобіля збільшується на 5-10% . Хоча 70-відсоткове скорочення тормозного шляху на льоду - їх безсумнівну перевагу.

Бескамерние (tubeless) шини найбільш поширені завдяки своїй надійності, меншою масою і зручності експлуатації.

Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

CAMION TYRES

Україна, Дніпропетровська область
Дніпропетровськ, Запорізьке шосе 1- й тупик, 5

Пакет Стандарт

CAMION TYRES

Україна, Київська область
Київ, Саперно- Слобідський проїзд 3

Пакет Стандарт

CОNTINENTAL AG ПРЕДСТАВНИЦТВО, ДП

Україна, Київська область
Київ, Мельникова вул. 12а офіс 1

Пакет Стандарт

ЄВРОШИНА, ТОВ

Україна, Вінницька область
Вінниця, Скалецького Р. 11

Пакет Стандарт

ЄВРОШИНА, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, Визволителів просп. 3 офіс 36

Пакет Стандарт

АБСОЛЮТ ДО

Україна, Київська область
Київ, вул. Василенка, 15, до. 306

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Автомобільні шини" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Мазда

Мазда

Обладнання для автосервісу

Обладнання для автосервісу

ВАЗ Калина 2117

ВАЗ Калина 2117

Мікроавтобус

Мікроавтобус

Підшипники

Підшипники

Автомобільний акумулятор

Автомобільний акумулятор

Хонда

Хонда

Автосигналізація

Автосигналізація

Станція технічного обслуговування (СТО)

Станція технічного обслуговування (СТО)


© 2006-2023 ЧП "Современные Технологические Системы"