Ізюм (від тур. Üzüm - виноград) - сушений виноград. Сушені великі ягоди винограду з кісточками.

Види родзинок:
- світлий, дрібний родзинки, без кісточок з солодких зелених і білих (сірих) сортів винограду. Частіше за все він називається кишмиш (кулінарне назва), або сабза (сучасне торговельне назва);
- темний, майже чорний або синій, а частіше темно-бордовий безкосточковий родзинки, за старою кулінарної термінології - «корінка», за сучасної торгової - «бдана», або «шігані». Має два основні різновиди: дуже солодкий і злегка солодкий, суховатой консистенції;
- світло-оливкового кольору, середньої величини, звичайний родзинки з однією кісточкою;
- великий, м'ясистої, дуже солодкий, приємний на смак, з двома-трьома великими кісточками. Одержують його з винограду сорту хусайне - «дамських пальчиків» або з герміана.

Перший та другий види родзинок використовуються в хлібобулочних та кондитерських виробах, другий - особливо в кекс і паски. Третій вид родзинок йде в основному на приготування компотів, напоїв. Також використовується при приготуванні м'ясних страв і для плову, особливо в поєднанні з урюк. Четвертий вид - великий кісточкових ізюм - має досить різноманітне застосування. Без кісточок, подрібнений, він йде на приготування кондитерських виробів і пудинги, в цілому вигляді - для сдабріванія напоїв - квасів, морсів, його можна використовувати в компоти як сухофрукти, зберігає смак і після варіння.

У торгівлі розрізняють ізюм фабричною і ручної обробки. Фабричний ізюм рівні, краще очищений від домішок, але менш ароматний, ніж родзинки ручної обробки. В іншому ж характер обробки не має істотного значення для кулінарного використання. У здобне тісто краще використовувати ізюм в подрібнених вигляді, попередньо обваляйте його в борошні.

Тоді ізюміни НЕ сконцентрується в одному місці тесту, а розподілені в випеченном виробі рівномірно.

Також може використовуватися для приготування компоту чи морських камінчик.

Знайти "Ізюм" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Маслини

Маслини

Шампанське

Шампанське

Ванілін

Ванілін

Жир

Жир

Кекс

Кекс

Ліщина велика (фундук)

Ліщина велика (фундук)

Вафлі

Вафлі

Кетчуп

Кетчуп

Мак (харчовий)

Мак (харчовий)


© 2006-2023 ЧП "Современные Технологические Системы"