Нерідко керамічну плитку для підлоги укладають не на цементний розчин або сухий клей, а на бітумні мастики. Фахівці стверджують, що мастики для укладання плитки (наприклад, "Мастика для приклеювання кафельних плиток ", "ПС-5 ", "Гумілакс ", "Сінталакс ", "Акрілакс ", "Гермелакс ") Та клеї (" Бустілат ", " Стіліт "та ін) надійніше утримують керамічні вироби на підлозі. Тому буде не зайвим розповісти про складі цих клейових коштів та способи роботи з ними.
Склад бітумних мастик для приклеювання керамічних плиток:
1. Бітумно-сілікатная. (Глінобітумная паста - 1 частина, рідке скло - 3 / 4, крейда - 2.) Глінобітумная паста пріготавлівается з бітуму марки БН-II або БН-III - 36%, глини жирної - 24%, води - 40%.
2. Холодна ізвестково-бітумна. (Бітум марки БН 2 / 11 - 1 частина, ізвестковое тісто - 0,8 частини, вода - 0,6 частини.) Готується з підігрівом бітуму до 160-180 ° С, вапняного тіста і води - до 60 - 80 ° С. Суміш перемішуються протягом 5-10 хвилин.
Мастікі наносять на прогрунтованние поверхні або бетонні підлоги тонким шаром - не більше 2-3 мм. Плитку укладають на мастику, постуківая по їх поверхні для кращого прилягання таким чином, щоб шви між плитками були мінімальними (не більше 2 мм). Видавленние плитками надлишки мастики знімають сталевим шпателем, а залишки мастики змивають розчинником. Порядок настілкі плиток на бітумних мастик такий же, як при настілке плиток на цементному розчині.
Однак підлоги перед укладанням керамічної плитки необхідно чисто виместі і вирівняти. Якщо стать дерев'яний, його вирівнюють шпаклівками для дерева, бетонні підлоги вирівнюються цементним розчином. Цей розчин готують, потроху подлівая воду до сухого цементу, постійно перемішуючи, доки не утвориться густа паста. У деяких випадках, коли стать дуже пористий, його треба загрунтовать. Склад грунтовки залежить від того, яким клеєм або мастикою ви збираєтеся користуватися при настілке плитки. Таким чином, якщо ви будете застосовувати для настілкі клей "Бустілат ", стать заздалегідь слід прогрунтовать 15%-вим розчином цього клею у воді. Потім на висохшую загрунтованную поверхню наносять шар клею і на нього укладають керамічну плитку, ретельно притискаючи її до загрунтованной поверхні підлоги. Ходити по підлозі в цьому випадку можна тільки через добу.
Мастікі "Сінталакс ", "Гумілакс ", "Гермелакс " і "Акрілакс ", попередньо добре змішавши, наносять шпателем на ретельно виметенний сухий стать (бетонні підлоги, дерев'яний) шаром 1,5-2 мм, після чого відразу починають настілку керамічних плиток. Ходити по підлозі можна через три доби. За допомогою мастики "ПС-Б " можна пріклеівать не тільки керамічну плитку, але й лінолеум всіх видів. Готують її не більше, ніж за півтори години до використання. Для приготування змішують мастику з затверджувачем у співвідношенні 10:1, після чого наносять на поверхню підлоги шпателем та кріпляться на ній керамічні плитки, злегка їх надавлівая. Ходити по підлозі можна не раніше, ніж через дві доби. "Мастика для приклеювання кафельних плиток " прекрасно клеїть всі облицювальні матеріали для підлоги, в тому числі й керамічну плитку, однак вона недостатньо водостойка. Для того, щоб підвищити водостійкість складу, у нього перед нанесенням вводять кремнійорганічних з'єднання.
Витрата всіх перерахованих клеїв та мастик на покритті 1 м2 підлоги становить від 0,5 до 0,9 кг. Очистити інструмент і руки, видалити надлишок клею, поки він ще не засох, можна водою при користуванні "Бустілатом ", "Мастікой для приклеювання кафельних плиток ", мастікамі "Сінталакс ", "Гумілакс ", " Гермелакс ", " Акрілакс ". При використанні мастики "ПС-Б " надлишок мастики по старінкі видаляється ацетоном, спиртом або гасом. Ними ж отмиваются руки та інструмент.
Знайти "Мастика для напольной плитки" в каталозі організацій
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |