Еврорубероід - назва бітумно-полімерних покрівельних та гідроізоляційних матеріалів наплавлюваних рулонних матеріалів на стеклооснове або поліестера.
При виробництві наплавлюваних еврорубероідов на міцну основу з двох сторін наноситься бітумна або полімерно-бітумна суміш, яка зверху покривається шаром з крупнозерністого грануляту, сланцевих, дрібної слюдяной або піщаної крихти.
Велика товщина готового матеріалу (3 мм і більше) дозволяє істотно знизити кількість шарів покрівлі в порівнянні з рубероідной. Прикріплений він за допомогою пропановой (або інший) пальників шляхом подплавленія нижньої поверхні. І не потрібно ніякого додаткового обладнання для розігріву і подачі гарячих клеящіх мастик, як це потрібно при використанні руберойду. Як наслідок, знижується євроруберойд, укладання м'якої кровлістоімость монтажу і підвищується безпека робіт.
Чим відрізняється Еврорубероід - від традиційного руберойду.
У сучасних еврорубероідних матеріалах в якості основи використовують склополотно, склотканина або поліефірне полотно (поліестер).
Стеклохолст - самий дешевий варіант. Він має міцність, порівнянну з картону, але зовсім не гниє. Склотканина в 3-5 разів міцніше картону та склополотна, не гниє і має тривалий термін служби.
Поліестер так само інше, як і склотканина, але має набагато більший коефіцієнт подовження (більше 40%). Він не гниє і до того ж дозволяє домогтися кращого зчеплення з бітумом, що ще більше підвищує якість покрівлі.
Традиційний євроруберойд на основі покрівельного картону, що просочені бітумом, з нанесеним на обидві сторони полотна тугоплавкім покровним складом.
Для запобігання злипання в рулоні на обидві сторони нанесена пилоподібна або дрібнозерниста посипка. Використовується для нижніх шарів покрівельного килима, рулонної гідроізоляції будівельних конструкцій і для верхнього шару покрівельного килима з захисним шаром з гравію. Прикріплений за допомогою холодних або гарячих бітумних мастик.
Основний критерій якості єврорубероїду - еластичність (при достатній міцності).
Достігается за рахунок модифікування бітумної маси полімером - стирол-бутадієн - стирол (СБС-модифікація). Модифікування забезпечує трещіностойкость (особливо при від'ємних температурах), що є фактором довговічності. Саме якісна бітумно-полімерна маса, нанесена на основу (склополотно, склотканина або поліестерний полотно) має трещіностойкостью, а значить вологостійкість.
Полімерні добавки визначають наступні фізико-механічні властивості єврорубероїду:
високу теплостійкість, стабільність і еластичність при від'ємних температурах, стійкість при істіраніі і сдавліваніі, низьку деформацію при навантаженнях, сумісність з іншими покрівельними матеріалами і бетоном.
Товщина єврорубероїду залежить від кількості бітумно-полімерного в'яжучого на 1 м . Кв.
Якісні показники єврорубероїду:
РУБЕРОІД - водонепроникний при випробуванні під тиском 0001 МПа (0,01 кгс / кв.см) протягом 72 ч. - не з'являються ознаки проникнення води.
РУБЕРОІД - гнучкий при випробуванні на брусі радіусом 25 мм при температурі +5 ° С - не з'являються тріщини на лицьовій поверхні.
Рулони мають рівні торців, максимальна висота виступів 15 мм.
Покрівельні роботи з використанням руберойду виробляються при температурі не нижче + 10 ° С
Розривна сила при розтягу, не менше 274 (28) Н ( кгс)
Теплостійкість руберойду + 80 ° С
Як такої бітум має температуру розм'якшення 40-50 оС, що неприпустимо мало. Тому для сучасних покрівельних матеріалів використовується окислений бітум. Процес окислення забезпечує більш високий (85-90 оС) рівень теплостойкості кінцевого продукту. При цьому, правда, знижується морозостійкість - матеріал трескается на згин вже при температурі 0 оС. Крім того, після нанесення на основу процес окислення бітуму не припиняється. Матеріали на його основі, будучи вкладеними на дах, з часом, окисляються навіть при звичайних температурах, що призводить до старіння матеріалу.
Щоб уникнути недоліків, притаманних окисленого бітуму, його не окісляют, а додають в нього спеціальні речовини , Такі, як атактіческій поліпропілен (АПП) та стирол-бутадієн-стирол (СБС). Це дозволяє досягти дуже хороших фізико-механічних характеристик в поєднанні з великою довговічністю (15-25 років).
АПП-модифікатор забезпечує високу гнучкість і теплостійкість. Крім розширення робочого діапазону температур додавання АПП робить бітум стійким до ультрафіолетового випромінювання.
Матеріал з добавками СБС має більш високу морозостійкість та еластичність.
Більшість виробників в Україні мають коштів для встановлення сучасного технологічного обладнання та придбання якісного полімеру.
Обладнання і технології, що застосовуються при виготовленні єврорубероїду, мають вирішальні значення.
Оскільки неповна размешіваніе (відсутність повноцінних хімічних зв'язків) полімер-бітуму в поєднанні з обмеженою кількістю і низькою якістю полімеру призводить до вельми посереднім характеристикам і відносній недолговечності єврорубероїду. Тобто «свіжий» матеріал має більш-менш прийнятні показники, але процеси старіння в ньому протікають значно швидше: вже через рік він втрачає всі початкові властивості та покрівля починає протікати.
Сьогодні кожен сам вирішує закуповувати матеріали європейських виробників, які, будучи безперечно якісними, мають надзвичайно високі ціни.
Звичайно, матеріали з полімерними добавками дорожче, ніж руберойд. Але якщо врахувати простоту застосування, високі експлуатаційні характеристики і довговічність, то виявиться, що готова кровля обійдеться навіть дешевше. І статистика європейських країн переконливо це доводить: євроруберойд застосовується там в 90% випадків.
Бітумно-полімерні матеріали здобувають все більшу популярність і на ринку в Україні.
Вибір покрівлі з єврорубероїду .
Багаторічні дослідження підтверджують, що якість покрівлі визначається не стільки застосовуваних матеріалом, скільки конструкцією покрівельного покриття та рівнем ви-полненія робіт будівельними організаціями.
Багато виробників сучасних покрівельних бітумно-полімерних матеріалів досягли високої якості та дол-говечності що випускаються матеріалів, але деякі будів-телі практично не звертають увагу на існуючі нові сучасні технології та технічні рішення по покрівлі, а також на забезпечення їх ефективним професійної покрівельним обладнанням. Іншими словами, розви-тіе отримують більше покрівельні матеріали, ніж техно-логіі. Тому багатьма провідними операторами ринку про-водиться ще й просвітницька робота, спрямована в першу чергу на правильне застосування пропонованих мате-ріалів. Поступово у вітчизняному будівництві відбуваються якісні зміни: удосконалюються не тільки покрівельні матеріали, але й технології, засоби механізації та методи організації робіт.
При всьому різноманітті бітумосодержащіх рулонних ма-ріалів для плоскої покрівлі (від рубероідов до бітумно - по-лімерних мембран) фахівці радять застосовувати бітумно-полімерні наплавлюваних матеріали на негніющей основі, так як характеристики їх забезпечують термін служби-б покрівель понад 15-20 років.
При цьому необхідно звертати увагу на ряд важливих моментів при влаштуванні покрівлі.
• Пароізоляціонний шар повинен виконуватися з довго-вічних паронепроникливих матеріалів, надійно предотв-ращающіх потрапляння парів води з приміщення в утеплі-тель і стяжку. Накопичення вологи в утеплювач призводить до погіршення його теплоізоляційних властивостей, накопиченню
конденсату.
• Утеплювач повинен мати необхідну розрахункову тол-щіну. Недолік товщини утеплювача буде призводити кпромерзанію покрівлі взимку, накопиченню конденсату, протеч-кам його у внутрішні приміщення, появі цвілі, біль-шім теплопотерям.
• Виравнівающая стяжка повинна виконуватися з дотриман-деніем ухилів, без утворення місць застою води. Мінімально рекомендований ухил для сучасних рулонних бітумно-полімерних наплавлюваних матеріалів 2%. Це визна-деляется товщиною сучасних матеріалів, що створюють в
місці нахлеста сусідніх полотніщ підвищення рівня покрівлі до 3-5 мм.
• При влаштуванні водоізоляційного килима необхідно передбачити можливості просушування підпокрівельного простору (щоб уникнути накопичення вологи в утеплі-теле-і появи здуття на поверхні покрівельного покриття). Для цього застосовується метод часткового кріплення водоізоляційного килима до основи. Бітумно-полімерні матеріали не рекомендується наклеювати горелочнимі уст-ройствамі, так як перегрів часто призводить до руйнування поверхні цих матеріалів і скорочує термін служби в 2-3 рази.
Організації, що надають даний товар або послугу
Пакет Стандарт |
ЄВРОДАХ ЕЛІТ, ТОВ Україна, Київська область |
Пакет Стандарт |
ІНПРОМЕКС, ТОВ Україна, Івано-Франковська область |
Пакет Стандарт |
АВІСТА, ТОВ Україна, Луганська область |
Пакет Стандарт |
АЛЬЯНС, МЕТАЛЛОБАЗА Україна, Кіровоградська область |
Пакет Стандарт |
БІЗНЕС К І Т, ТОВ Україна, Київська область |
Пакет Стандарт |
ЗУБК Україна, Львівська область |
Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас
e-mail: sts1872@gmail.com
Знайти "Євроруберойд" в каталозі організацій
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |