Чай (кіт.茶- «ча» на кантонском і мандарінском диалекте, «те» на амойском і «тца» тайваньской, Яп.茶«тя» іお茶«о-тя») & mdash ; напій, одержуваний варіння, заварювання або настаіваніем листа чаю, або чайного куща (вид Thea sinensis, різновиди: китайська, асамська і камбоджійська). У широкому розумінні - будь-який рослинний настій або відвар, вживати в питво. Чаєм також називається підготовлений певним чином чайний лист, призначений для приготування цього напою.

По типу чайного листа та його механічній обробці

високосортні цельнолістовие чаї
- Тіпсовий чай. Міжнародна маркування - T (Tippy). З нераспустівшіхся чайних нирок (тіпсов, англ. Tips). Чистий тіпсовий чай дуже редок і доріг.
- Пекой, він же байховий чай. Міжнародна маркування - P (Pekoe). Чай з тіпсов і самих молодих листя (як правило, перших двох листків).

Слово pekoe походить від тайванського слова白毫, п ѐ к-хо, що означає білі і золотаві ворсинки, якими покриті тільки нирки і самі молоді листя, або ж від кит.白花, бай хуа̄, - «білі квіти». Від цього останнього відбувається і російське слово «байховий». Таким чином, «пекой» - це чай з нирок та листя, на яких є ці ворсинки.

- Оранж. Загальна назва для висококласних цельнолістових чаїв, що виготовляються тільки з цільних скручені листя, як правило - наймолодших. Міжнародна маркування - O (Orange).

Слово Orange не має стосунку ні до апельсином, ні до жовтогарячого кольору. Це англійська калька з назви династії принців Оранський (нідерл. Prins van Oranje), спадкових штатгальтеров, а потім королів Нідерландів. Голландці в XVI столітті були найбільшими постачальниками чаю, а кращі сорти чаю йшли до двору штатгальтеров. Таким чином, «оранж» - «чай, що поставляється до двору», «чай, гідний принца Оранський».

- Оранж Пекой. Міжнародна маркування - OP (Orange Pekoe). Загальна назва сумішей чаїв, що відповідають одночасно класами «пекой» та «оранж». Звичайний Orange Pekoe не містить чайних нирок (тіпсов). Оранж пекой ж з додаванням тіпсов вважається більш висококласним і підрозділяється на наступні категорії:
- FOP (Flowery Orange Pekoe). Верхнелістовой чай (береться тільки найближчий до нирці лист) з додаванням тіпсов.
- GFOP (Golden Flowery Orange Pekoe). Відрізняється від FOP більш високим вмістом тіпсов.
- TGFOP (Tippy Golden Flowery Orange Pekoe). Містить у собі ще більше тіпсов, ніж у GFOP.
- FTGFOP (Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe). Майже чисто тіпсовий чай з невеликою кількістю чайного листа.
- SFTGFOP (Super Fine Tippy Golden Flowery Orange Pekoe). Відрізняється від FTGFOP ще більшим якістю і дорожнечею.

Среднесортние чаї
Чаї з ламаних або різані листя. Ламані листя можуть утворюватися в якості відходу виробництва цельнолістового чаю, або бути подрібніть (різати) спеціально. Чай з ламаних листя відрізняється більш високою екстрактивні, тобто він заварюються швидше, а настій виходить більш міцним і терпким, але гіршим ароматом і менш тонким смаком.

Класифікація ламаних чаїв аналогічна класифікації цельнолістових; міжнародна маркування утворюється додаванням літери B (Broken) на початку маркування відповідного цельнолістового класу:
- BP - брок (різані) пекой (Broken Pekoe).
- Bop - брок оранж пекой (Broken Orange Pekoe). Брок оранж пекой підрозділяється на класи, аналогічні оранж пекой:
- BFOP (Broken Flowery Orange Pekoe).
- BGFOP (Broken Golden Flowery Orange Pekoe).
- BTGFOP (Broken Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).
- BFTGFOP (Broken Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).

низькосортних подрібнені чаї
Чаї з листя, спеціально подрібнених, а також з відходів чайного виробництва, які утворюються при сортуванні або просівання.
- гранульований чай, або CTC (англ. Cut, tear & Curl) -- чай, листя якого після окислення пропускаються через обертаються валки з дрібними зубцями, які ріжуть і скручують їх. Цей метод нарізки дає менше відходів, ніж традиційний. В якості сировини використовуються не тільки перші два-три листа, але і четвертий і п'ятий листи. Чай CTC заварюються міцніше і має більш терпкий смак і яскравий колір, але менш багатий аромат, ніж листкові чаї. Метод застосовується, в основному, в Індії та на Цейлону. Обсяг виробництва гранульованого чаю дуже великий - в 1997 році 87,9% від загального обсягу готової продукції провідних чаепроізводітелей світу складали чаї CTC.
- Чай в пакетиках. Складається в основному з чайної крихти та пилу, укладених в пакетики з фільтрувальної папери, іноді тканини. Буває як чорним, так і зеленим. Популярний у США та Європі.
- Зелений або чорний цегляний чай, що виготовляються з старих листя, подрезной матеріалу і навіть гілок, шляхом пресування, обліцованний порівняно високоякісним чайним матеріалом. Зміст облицювального матеріалу повинна бути не менше 25%, загальний зміст чайних листя - не менше 75%. Відрізняється яскраво вираженим терпким смаком з тютюновим відтінком і слабким ароматом, може довго зберігатися. Популярний у Центральній та Південно-Східної Азії.
- Чорний плитковий чай, що виготовляються з чайної крихти і пилу пресуванням C попередньої обжарювання й пропарювання при температурі 95 - 100 ° C. Відрізняється високою екстрактивні. Популярний в Поволжі, Казахстані, Пріаралье, Сибіру та на Крайній Півночі.
- Розчинний чай, який представляє собою порошок з тим чи іншим способом дегідратірованного завареного чаю. Його слабкий букет зазвичай компенсується ароматизації.

Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

ІНТЕРПРОДУКТ, ТОВ

Росія, Астраханська область
Астрахань, вул. Мінусинськая, 8 (2 поверх)

Пакет Стандарт

А. ГЕН. Т, ПП

Україна, Донецька область
Донецьк, Ілліча пр. 101, 3-поверх

Пакет Стандарт

ДІНО ФІРМА, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, Стельмаха Михайла вул., 10а офіс 405

Пакет Стандарт

КАВА ТРЕЙД, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, Мельникова вул., 12

Пакет Стандарт

КОНТИНЕНТ ДИСТРИБЮШН, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, Комарова космонавта пр-т, 40а

Пакет Стандарт

МАЙСКІЙ ЧАЙ, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, вул. Заньковецкая, 5

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Чай" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Мука

Мука

Вафлі

Вафлі

Кекс

Кекс

Соус

Соус

Ковбаса

Ковбаса

Бройлер

Бройлер

Смакові добавки

Смакові добавки

Шампанське

Шампанське

Індичина

Індичина


© 2006-2022 ЧП "Современные Технологические Системы"