Смакові добавки до їжі або приправи - хімічні речовини, окремі частини біологічних продуктів рослинного походження та їх суміші, призначені для поліпшення смакових і ароматичних якостей пріготавліваемих продуктів харчування і готових страв.

- Смакові добавки можуть сприяти поліпшенню перетравлювання і засвоєння їжі, а також можливості її тривалого зберігання.
- До приправа відносяться прянощі, сіль, цукор, деякі ароматизатори, а також соуси, готові до вживання продукти (кетчуп, гірчиця, хрін) і масляні суміші ( масло з гірчицею, зелене, анчоусное, раків і т. п.), а також хімічні речовини, наприклад глутамат натрію, розведення водою уксусная есенція, лимонна кислота.

Смакові добавки можуть бути натуральними продуктами та синтетичними веществмі . Натуральні продукти використовують як у свіжому (плоди, насіння, стебла, кореневища), так і засушених, растертом в порошок вигляді; використовують і масляні суміші, які не тільки покращують смак страви, але й підвищують його калорійність.

Деякі смакові добавки стандартизована, у цьому випадку вони можуть бути включені в спеціальну категорію - харчові добавки.

Одними їх самих популярних харчових добавок є прянощі (спеції) - свіжі або висушені частини пряно-ароматичних рослин , що містять пекучі (пряні) і різні летучие ароматні речовини, переважно тропічного походження. У більшості своїй ці продукти не мають харчової цінності, але при додаванні в їжу невеликої кількості надають пріготавліваемому страви своєрідний смак і аромат. В якості спецій вживаються різні частини рослин, наприклад: плоди (перець горошком), квіткові бруньки (гвоздика), листя (лавровий лист), коріння (петрушка), кореневища (імбир), цибулини (цибуля, часник) та інші.

В Європу багато прянощі потрапили ще в давні часи зі Сходу (Індії та Китаю); деякі - з Африки та Південної Америки.

- В якості приправ вживають свіжі або висушені подрібнені надземні частини рослин - кріп, коріандр; насіння - анісу, мак, гірчиця); плоди та насіння - чорний перець, ваніль, бадьян; квіти або їх частини - каперси, гвоздика; листя - лавровий лист; кору - кориця; кореневища - імбир; цибулини - цибуля, часник.

- До приправа відносять також складні багатокомпонентні композиції, сухі, пастоподібні або рідкі. У багатьох народів є свої, традиційні приправи: їдальня гірчиця, соєвий соус, хмелі-сунелі, ткемалі, майонез, Аджика та інші продукти.

До складу багатьох приправ і пряностей входять смакові та ароматичні - ефірні масла , часто - глікозиди, супутні їм цукру, крохмаль і дубильні речовини. До речовин, що визначає характерні властивості прянощів, слід віднести глікозиди, терпеноіди, прості і складні ефіри, а також деякі каротиноїди й органічні сульфіди (напр., діаллілдісульфід).

Приправи застосовують у кулінарії, харчовій промисловості (консервної , кондитерської, хлібобулочної, лікеро-горілчаної), а також в медицині та парфумерії.

В даний час в промисловості замість приправ у вигляді свіжих і висушених частин рослин, часто використовують підготовлені продукти - порошки, пасти, екстракти, ефірні олії, а також синтетичні й напівсинтетичні ароматизатори.

Основна роль приправ - підвищити смакові якості їжі, поліпшити її аромат, порушити апетит, і іноді - замаскувати небажані органолептичні властивості продуктів.

Крім надання їжі нових смакових і ароматичних якостей, деякі приправи можуть служити джерелом органічних кислот (оцет), ферментів (соєвий соус), і, в какой-то степени - мікроелементів - залізо, кальцій, йод і т . д.

Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

АРІКОН

Росія, Московька область
Москва, вул. Осташковськая, будинок 13

Пакет Стандарт

ДІВАЛЛ, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, Польова вул. 24

Пакет Стандарт

ДЖ. СИ. М. ИНДАСТРИС ІНК

Україна, Київська область
Київ, вул. Ярославська, 22

Пакет Стандарт

ЕКОЛ МАРИНА

Україна, Київська область
Київ,

Пакет Стандарт

ЗОРЯНЕ НЕБО

Україна, Київська область
Київ, Святошинська вул. 1, офіс 7

Пакет Стандарт

КИЇВСЬКИЙ МАРГАРИНОВИЙ ЗАВОД, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, ін. Науки, 3

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Приправи" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Мед

Мед

Печиво

Печиво

Какао порошок

Какао порошок

Крохмаль

Крохмаль

Продукти харчування

Продукти харчування

Жир

Жир

Питна вода

Питна вода

Соус

Соус

Морепродукти

Морепродукти


© 2006-2022 ЧП "Современные Технологические Системы"