Пиво - помірний за змістом винного спирту алкогольний напій одержуваний спиртовим бродінням солодового сусла за допомогою пивних дріжджів, зазвичай з додаванням хмелю. Вміст алкоголю в більшості сортів пива 3-6% об. (іноді і вище, міцне містить як правило 8% об, іноді навіть і до 12% об.), живильних речовин (в основному вуглеводів) - 7-10%, вуглекислого газу - 0,3-0,4%.

Якість пива можна визначити тільки процесом дегустації. Незважаючи на те, що багато хто вважає, що головна ознака якості пива - його велика і стійка піна, це не зовсім так. А іноді і зовсім невірно, особливо якщо мова йде про елях. Практично будь-яке пиво можна налити так, що піна буде висока, або навпаки. Що залишається вірно, так це те, що в доброму пиві піна повинна бути стійка. Але остаточний вердикт може бути зроблено тільки в процесі дегустації.

В даний час не існує єдиної системи класифікації пива в усьому його розмаїтті. Думки американських та європейських авторів декілька розходяться в питаннях класифікації.

За способом бродіння

У США та більшості країн Європи основний класифікацією сортів пива є саме така. Відповідно до неї, більшість сортів пива за способом бродіння можна віднести до табору або елю.

Ель сбражівается при відносно високій температурі (15-25 ° C) з використанням дріжджів веpхового бродіння. Елі часто мають фруктовий присмак, звичайно в них підвищений вміст спирту.

Лагер - найбільш поширений у світі тип пива. При приготуванні табору використовуються дріжджі низового бродіння. Лагер сбражівают при відносно низьких температурах (5-15 ° С), після чого тривалий час витримують при температурі близько 0 ° C - за цей час пиво освітлюється і насичується вуглекислим газом.

Однак деякі сорти пива в Європі не вписуються в таку класифікацію та виділяються в самостійні групи:

Ламбік (бельгійське пиво самопроізвольного бродіння) - сбражівается без використання культурних дріжджів за допомогою мікроорганізмів, присутніх в самому суслі і попадають у нього з повітря .

Пшеничне пиво - крім наявності пшеничного солоду відрізняється тим, що для приготування пива використовують метод доброжування в пляшці. Як правило, пшеничне пиво подається нефільтрованним, тому замість назви Weizenbier (нім. - пшеничне пиво) використовують Weissbier (нім. - біле пиво).

Гібридні сорти - їх приготування пов'язано з комбінірованіем інгредієнтів та технологій, характерних для різних типів пива.

Особливі сорти - як правило, до цієї категорії відносять незвичні за складом сорти пива, а також пиво з різними добавками, або споріднені пиву напої на основі бродіння, наприклад кореневої пиво.

За кольорами

Класифікація пива за кольорами широко поширена в Росії, а також деяких інших європейських країнах, наприклад, Іспанії. Розрізняють темне, світле, червоне і білі види пива.

При приготуванні темного пива використовується обсмажені солод.

Цветность пива визначається ступенем обжареного солоду і кількістю темного солоду, що використовується при варінні. Найбільш темні сорти солоду не можуть використовуватися самостійно без світлих сортів, так як при обсмажування втрачають ферменти, необхідні для осахаріванія сусла.

Найпоширеніші види темного солоду:

- Мюнхенський
- Віденський
- Карамельний
- Шоколадний
- палений

Чіткого зіставлення квітів і класифікації за способом бродіння немає: темним може бути як ель, так і лагер.

Пиво не на основі ячменю

У деяких сортах пива ячмінний солод частково замінюється на інші зернові (солод або непророщенние зерна).

- Пшеничне < BR /> - Житній
- Рисові
- кукурудзяна

Існують також екзотичні сорти пива, повністю не на основі ячменю. У більшості випадків ці сорти з традиційної європейської точки зору важко назвати пивом.

Безалкогольне пиво

Незважаючи на назву, в безалкогольних пиві міститься 0,2-1,0% спирту, повністю його позбутися не вдається. Існує декілька технологій отримання безалкогольного пива. Спирт, що міститься в звичайному пиві, прибирають за допомогою вакуум-дистиляції (використовуючи низьку точку кипіння спирту) і за допомогою діалізу (мембранний спосіб). Також позбуваються спирту шляхом придушення бродіння, із застосуванням особливих дріжджів, не перетворюють мальтози на алкоголь, або зупиняють процес бродіння, знижуючи температуру. Мембранний спосіб вважається кращим, оскільки використовується традиційна технологія виробництва, і смак пива найменше відрізняється від звичайного. Но из-за малого вмісту спирту смак безалкогольного пива при будь-якої технології виходить іншим, тому що спирт надає суттєвий вплив на смак пива. Из-за більш складної технології виробництва безалкогольного пива, його вартість вище ніж у звичайного.

Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

ЄВПАТОРІЙСЬКИЙ ПИВО-БЕЗАЛКОГОЛЬНИЙ ЗАВОД, ВАТ

Україна, АР Крим
Євпаторія, Красноярське шосе 6

Пакет Стандарт

ІВАНОВСЬКИЙ ПИВЗАВОД, ВАТ

Україна, Харьківська область
Харків, вул. Котлова, 76

Пакет Стандарт

ІЗЮМСЬКА ПИВОВАРНА КОМПАНІЯ, ЗАТ

Україна, Харьківська область
Ізюм, Калініна вул. 12

Пакет Стандарт

АС-ПИВО, ТОВ

Україна, Сумська область
Суми, Псільська вул. 26

Пакет Стандарт

АСТРОН, ПП

Україна, Херсонська область
Херсон, Паровозна вул. 14

Пакет Стандарт

Б. Л. КОНСАЛТИНГ

Україна, Київська область
Київ, вул. Лейпцігська, д. 3, оф. 6

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Пиво" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Курячі стегенця

Курячі стегенця

Віскі

Віскі

Круасани

Круасани

Сіль

Сіль

Гриби

Гриби

Паштет

Паштет

Чай

Чай

Згущене молоко

Згущене молоко

Ескімо

Ескімо


© 2006-2023 ЧП "Современные Технологические Системы"