Котел опалювальний - пристрій для нагрівання рідини теплоносія (як правило, це вода або масло). Бувають Твердопаливні, рідкопаливні, газові та електричні, в залежності від того, що використовується для нагріву теплоносія.

Бувають одно и двоконтурні, автоматичні і ручні, із системою безпеки і без. Котли також бувають парові - вони призначені в основному для виробництва пари для технологічних цілей промисловості.

Котли водогрійні гранульние (Пеллетние)

Котли водогрійні (жаротрубние), гранульние (Твердопаливні) працюють виключно на деревних паливних гранулах (пеллет).

У топковий камері гранульного котла знімається приблизно 30% потужності, а в конвективної приблизно 70% потужності

Випускаються також і адаптовані для спалювання гранул універсальні водогрійні котли з ККД не вище 80% (див. Універсальний ВОДОГРІЙНИЙ котел).

Котли водогрійні газові

Котли газові водогрійні працюють на природному газі, дизельному та пічного палива, мазуті, кам'яному і буром вугіллі, дереві і на гранулах.

- Котли КВЗ-Г і КВЗ-ГМ. Працюють на природному газі, використовують пальники типу: БІГ і ГМГ. Діапазон потужності: 0,63 - 9,28 МВт
- Котли КВЗ-М. Працюють на рідкому паливі. Діапазон потужності котлів від 0,63 МВт до 9,28 МВт. Площа отапліванія від 3240 до 60000 кв.м.
- Котли КВЗ-Р. Працюють на кам'яному і буром вугіллі, з ручною топкою типу РПК. Діапазон потужності від 0,5 МВт до 2,5 МВт, площа отапліванія від 2580 до 12900 кв.м.
- Котли КВЗ-РМ. Працюють на кам'яному вугіллі з гратами РПК з пневмомеханіческім забрасивателем. Діапазон потужності від 2,5 МВт до 7,54 МВт, площа отапліванія від 12900 до 39010 кв.м.
- Котли КВЗ-ТЗ. Працюють на кам'яному вугіллі і буром з механічною ланцюгової топкою. Діапазон потужності від 3,0 МВт до 7,54 МВт, площа отапліванія від 15480 до 39010 кв.м.

Котли електричні

Серед електричних котлів виділяють наступні типи:

Електродні котли

Процес нагріву теплоносія в електроводонагрівачів електродного типу відбувається за рахунок його іонізації, тобто розщеплення молекул теплоносія на позитивні і негативно заряджені іони, що рухаються, відповідно, до негативному і позитивному електродів, виділяючи при цьому енергію, тобто процес нагріву теплоносія йде прямо, без "посередника" (наприклад ТЕНа). Гідності електродних котлів:

- Відсутність води в котлі у включеному стані (сухий хід) не призводить до якихось наслідків і виходу його з ладу через відсутність нагріву - грітися то нема.
- Відкладення накипу на електродах котла всього лише знижує його потужність і не призводить до руйнування електродів.
- Електродні котли звичайно більш компактні, ніж ТЕНовие.

Недоліки електродних котлів:

- Електричний струм пропускається безпосередньо через теплоносій, що значно підвищує ризик ураження струмом, а внаслідок величезних струмів витоку робить неможливим застосування спільно з таким котлом УЗО (пристрій захисного відключення).
- З цієї ж причини відбувається електроліз теплоносія, що призводить згодом до значного зміни його хімічного складу, а відповідно до зміни електропровідності. Також електроліз призводить до виділення електролізного газів, які призводять до завоздушіванію системи.
- Виділяються електролізного гази в залежності від складу теплоносія можуть бути отруйними.
- Потрібен ретельна водопідготовка теплоносія по електропровідності.
- Потужність електрокотлу не постійний і сильно залежить від температури теплоносія в системі, причому з підвищенням температури теплоносія - зростає його електропровідність і споживана потужність, таким чином при первісному пуску системи в холодну пору року - потужності котла для прогріву може не вистачити. Збільшення електропровідності теплоносія до необхідного рівня при низьких температурах може призвести до того, що після прогріву системи вона може зрости на стільки, що призведе до значної перегрузке и аварии в живильної електромережі, а також виходу з ладу управляющей котлом силовий аппаратуи.
- Цей же ефект (підвищення електропровідності теплоносія з підвищенням температури) іноді призводить до електродугової пробій межелектродного відстані (фактично КЗ) з величезним кидком струму в живильної мережі і як наслідок - множинним виходом з ладу різної апаратури входить в цю мережу.
- Непридатні для використання звичайних тосол, антифризів і дистильованої води в якості теплоносія.
- Неможливо використовувати для гарячого водопостачання одноконтурний схемою.
- Без значного ускладнення конструкції неможливо здійснити ступенчатое або плавне регулювання потужності, що призводить до великих кидка напруги в живильної мережі при включення і вимкнення котла. Особливо це помітно на котлах великої потужності.
- Вимагають кваліфікованого обслуговування, специфічних знань з електропровідності води, необхідний постійний контроль споживаного струму.
- Незамерзаючої теплоносій для електродних котлів доріг і не завжди доступний.

ТЕНовие котли

Робота цих котлів заснована на передачі теплової енергії від електричного ТЕНа теплоносія (вода). Гідності ТЕНових котлів:

- ТЕНи в котлі не мають електричної зв'язку з теплоносієм, в зв'язку з цим він набагато більш електробезопасен, практично відсутні струми витоку, що дозволяє спільно з котлом встановлювати УЗО (пристрій захисного відключення).
- Потужність завжди постійна і не залежить від використовуваного теплоносія і його температури. Вона може змінюватися тільки в межах зміни напруги в живильної електромережі.
- Легко здійснювати ступенчатое або плавне регулювання потужності, що дозволяє мінімізувати кидки напруги в живильної мережі при включення і вимкнення котла.
- Котли можуть працювати на звичайному тосол, антифриз, воді і не вимагають водопідготовки по електропровідності.
- Вихід з ладу одного ТЕНа звичайно не тягне за собою зупинки всього котла.
- Можуть бути використані для гарячого водопостачання одноконтурний схемою.
- Котли можуть працювати на перегрітої воді, при цьому температура перегрітої води визначається тільки тиском, на яку розрахований корпус котла.
- Обслуговування ТЕНових котлів не вимагає специфічних знань з електропровідності води.

Недоліки ТЕНових котлів:

- ТЕН (трубчатий електронагрівач) має обмежений ресурс і може перегореть, тому при виборі котла слід звертати увагу на можливість заміни ТЕНов.
- Відкладення накипу на ТЕНах значно погіршує їх охолодження і призводить до передчасного виходу їх з ладу, тому бажано вжити заходів для зниження жорсткості залитої в систему води. Ідеальний випадок - це застосування дистильованої води.
- У разі роботи без води (сухий хід) можливий вихід з ладу ТЕНов. Це можливо в разі відмови або збою в роботі системи управління котлом, тому при купівлі електрокотлу потрібно переконатися, що блок або схема управління ці котлом має у своєму складі додаткові ланцюги і пристрої захисту від виникнення аварійних аварійних ситуацій, дублюючі основні!
- Ціна на ТЕНовие котли вище, ніж на електродні.

Індукційні котли

Принцип індукційного нагріву заснований на явищі електромагнітної індукції - створення індукованого струму змінним магнітним полем. Установка індукційного нагріву має конструкцію подібну з трансформатором, що складається з двох контурів. Первинний контур - магнітна система, вторинний контур - теплообмінне пристрій або ТВЕЛ (тепловиділяючих елемент). Під впливом змінного магнітного поля, створюваного магнітною системою, в металі теплообмінного пристрою індукують струми, що спричиняють його нагрівання. Тепло від нагрітих поверхонь теплообмінного пристрою передається нагрівається середовищі.

Гідності індукційних котлів:

- Принципове відсутність нагрівальних елементів, що виключає можливість виходу з ладу самого котла.
- Повна відсутність рознімних з'єднань в конструкції, що виключає ймовірність виникнення течі.
- Значне зниження схильності до утворення накипу.
- Висока електробезпека.
- Можливість виготовлення котла практично на будь-які температури і тиску, що особливо важливо для технологічних застосувань.
- Можливість роботи практично з будь-якими теплоносія.
- Можливість виготовлення котлів для безпосередньої роботи від мережі з напругою до 6-10 кВ., В т.ч. постійного струму що в принципі неможливо або вкрай важко для інших типів котлів.

Недоліки індукційних котлів:

- Висока вартість, порівняно з ТЕНовимі та електродних (із-за ВЧ перетворювача)
- Великі габарити і величезний вагу.
- Ускладнена плавне регулювання потужності.

Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

"ТОРГОВИЙ ДІМ "ТЕРМО ТРЕЙД", ТОВ

Україна, Київська область
Київ, ВУЛИЦЯ ВІКЕНТІЯ ХВОЙКИ, будинок 18/14, офіс 922

Пакет Стандарт

WIZARD, ТОВ

Україна, Одеська область
Одеса, Просьолкова вул. , 10 А

Пакет Стандарт

WIZARD, ТОВ

Україна, АР Крим
Сімферополь, Крилова вул. , 139

Пакет Стандарт

ІВІК, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, Крамського вул. 14/34

Пакет Стандарт

ІЖЕВСЬКІЙ КОТЕЛЬНИЙ ЗАВОД, ООО

Росія, Удмуртия
Ижевск, вул. Пушкінська, 268

Пакет Стандарт

АВТОМАТИКА, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, вул. Заболотного 31

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Казан отопітельний" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Лінія виготовлення електрозварних труб

Лінія виготовлення електрозварних труб

Вентилятор

Вентилятор

Газове обладнання

Газове обладнання

Фарбувальне обладнання

Фарбувальне обладнання

Протипожежне обладнання

Протипожежне обладнання

Обладнання для автосервісу

Обладнання для автосервісу

Обладнання для хімчисток і пралень

Обладнання для хімчисток і пралень

Вібростанок для проіводства будівельних блоків, шлакоблоків

Вібростанок для проіводства будівельних блоків, шлакоблоків

Камнекольние верстати

Камнекольние верстати


© 2006-2023 ЧП "Современные Технологические Системы"