Кава - напій (зазвичай гарячий), що виготовляються з смажених зерен кавового дерева. Завдяки вмісту кофеїну, надає стимулюючу дію.

За загальноприйнятої версії слово «кава» походить від арабського араб. قهوة (qahwa, кава) «возбуждающий напій». За іншою версією воно походить від назви області Каффа на південно-заході Ефіопії, де, згідно з однією з легенд, вперше були відкриті тонізуючі властивості цієї рослини.

В природі існує близько 70 видів кавових дерев - від карликових чагарників до 10-метрових велетнів. Існує два основних ботанічних виду кавових дерев (і відповідно зерен одержуваних з плодів цих дерев): арабіка і робуста, яке іноді називають конголезскім кави. Приблизно три чверті світового виробництва кави грунтується на арабіки ( «Coffee arabica»). Більшою частиною арабіка виростає на висоті від 600 до 2000 метрів над рівнем моря. Красиві за формою зерна як правило мають швидше довгасті форму, гладку поверхню, злегка ізогнутую у формі літери «S» лінію, в якій зазвичай після легкої обжарювання залишаються невигоревшіе частинки кавової ягоди. Вид робуста є швидкозростаючим і більш стійким до шкідників, ніж арабіка і виростає приблизно від 0 до 600 м над рівнем моря, перш за все - в тропічних районах Африки, Індії та Індонезії. Зерна мають округлу форму, колір - від світло-коричневих до сірувато-зелених. Даний вид, на який припадає чверть світового виробництва кави, звичайно вважається менш вишуканим з точки зору аромату. У той же час робуста містить більше кофеїну, а також часто використовується в еспресо-сумішах, що дозволяє домагатися більш якісної кавової пінки і здешевлює суміш. Два інші сорти: ліберіка і ексцельса - не мають промислового значення.

Питання про шкоду кави, як і будь питання, поставлене в такому загальному вигляді, безвідносно конкретного людського організму, не має сенсу. Однак, не підлягають сумніву кілька фактів.

- Регулярне вживання кави може викликати звикання. Вегетососудістая система залежного від кави людини звикає до додаткової стимуляції і відмовляється працювати без кофеїну. Залежний від кави людина без обов'язкової ранкової чашки стає пригніченим, страждає від сонливість, проблем з тиском та головних болів.
- Кава може викликати безсоння.
- Міцний кава, як і міцний чай, ні в якому разі не слід пити натщесерце. Це може призвести до гастрітним явищ. Трапляється, що навіть однієї-двох чашок міцної кави на голодний шлунок достатньо для загострення старої виразки шлунка або кишечника.
- Вживання кави може призвести до пожовтіння зубної емалі. Жовтизна зубів не веде до каріесу або хвороб ясен, але може бути неприємна з естетичної точки зору.
- Кава має легким сечогінним і проносних ефектом.

Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

ІНТЕРПРОДУКТ, ТОВ

Росія, Астраханська область
Астрахань, вул. Мінусинськая, 8 (2 поверх)

Пакет Стандарт

А. ГЕН. Т, ПП

Україна, Донецька область
Донецьк, Ілліча пр. 101, 3-поверх

Пакет Стандарт

БІЛЛА, СУПЕРМАРКЕТ

Україна, Київська область
Київ, вул. Гришка, 3

Пакет Стандарт

ГАЛКА-ВІННИЦЯ

Україна, Вінницька область
Вінниця, Хмельницьке шосе 7 к. 1325

Пакет Стандарт

ДІНО ФІРМА, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, Стельмаха Михайла вул., 10а офіс 405

Пакет Стандарт

ДЖЕМІНІ ЕСПРЕССО, ТОВ

Україна, Київська область
Київ, Малишка А. вул. 15/1а

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Кава" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Смакові добавки

Смакові добавки

Ескімо

Ескімо

Тістечко

Тістечко

Ананас консервований

Ананас консервований

Курятина

Курятина

Жир

Жир

Продукти харчування

Продукти харчування

Вершки

Вершки

Мюслі

Мюслі


© 2006-2023 ЧП "Современные Технологические Системы"