Сливки - молочний продукт, що отримується з незбираного молока шляхом сепарації жирової фракції. Для споживання в свіжому вигляді вершки випускають в продажу, як правило, пастеризовані з вмістом жиру 10-20% (звичайні) і 35% (жирні). У продажу є також консервовані і сухі вершки, спосіб вживання яких зазначений на етикетці. Завдяки високому вмісту жиру вершки є дуже поживним продуктом. Вони містять також 3,5% білків, 4,3% вуглеводів, мінеральні солі і вітаміни (A, E, B1, B2, C, PP та ін).

Сливки широко застосовуються в лікувальному харчуванні.

Їх використовують для виготовлення сметани і масла, а також приготування різноманітних кулінарних виробів. Вершки входять в рецептуру деяких супів-пюре, соусів, солодких страв і кондитерських виробів. Жирні вершки легко і швидко взбіваются в густу піну і використовуються переважно для приготування солодких страв і кондитерських виробів. Вершки 20% жирності вживають з кавою, тому їх називають «кавовими».

Рослинні вершки

В харчовій промисловості застосовуються володіють великим терміном зберігання «рослинні вершки» - замінник натуральних вершків, що отримується з рослинних жирів (найчастіше використовують кокосова, пальмова, або пальмоядровое масло). До складу суміші, тем не менее, входять і молочні білки (головним чином казеінат натрію), що дають смак, колір і аромат натуральних вершків. До складу «рослинних вершків» входять також регулятори кислотності, стабілізатори, емульгатори, ароматизатори та барвники.

Діетолог Світлана Фус у статті, опублікованій газетою «Новини України» стверджує: «З медичної точки зору, "рослинні вершки" - це трансізомерние жирні кислоти, дуже погано засвоювані організмом. Продукти, що містять їх, тобто переважна більшість промислових тортів, тістечок і солодощів не рекомендується вживати, так як трансізомери є канцерогенами. »

Знайти "Вершки" в каталозі організацій


Схожі товари або послуги

Напівфабрикати

Напівфабрикати

Сушка для продуктів ZELMER 36Z011

Сушка для продуктів ZELMER 36Z011

Квас

Квас

Ескімо

Ескімо

Сосиски

Сосиски

Кокосова стружка

Кокосова стружка

Ванілін

Ванілін

Овочі

Овочі

Цукор

Цукор


© 2006-2023 ЧП "Современные Технологические Системы"