Гість | Увійти | Реєстрація
головна організації товари та послуги оголошення міста та країни курси валют новини сайти пакети послуг реклама на сайті

Закрити
Закрити
Logo

Бізнес довідник

spravochnik.biz.ua


Товари та послуги / Целюлоза

мітки

сировина

Целюлоза (від лат. cellula - клітина, те ж саме, що клітковина) - [С6Н7О2 (OH) 3] N, полісахаридів; головна складова частина клітинних оболонок рослин.

Целюлоза представляє собою довгі нитки, що містять 300-2500 глюкозних залишків, без бічних відгалужень. Ці нитки з'єднані між собою безліччю водневих зв'язків, що надає целюлози велику механічну міцність. У ссавців (як і більшості інших тварин) немає ферментів, здатних розщеплює целюлозу. Однак багато травоїдні тварини (наприклад, жуйних) мають у травному тракті бактерій-сімбіонтов, які розщеплюють і допомагають господарям засвоювати цей полісахариди.

Промисловим методом целюлозу отримують методом варіння на целюлозний заводах входять у промислові комплекси (комбінати) . За типом застосовуваних реагентів розрізняють такі способи варіння целюлози:
- Кислі:
- сульфітно. Варильний розчин містить сірчистої кислоту та її сіль, наприклад гідросульфіт натрію. Цей метод застосовується для отримання целюлози з малосмолістих порід деревини: їли, піхти.
- Лужні:
- Натронний. Використовується розчин гідроксиду натрію. Натронним способом можна одержувати целюлозу з листяних порід деревини та однорічних рослин.
- Сульфатних. Найбільш поширений метод на сьогоднішній день. В якості реагенту використовують розчин, що містить гідроксид і сульфід натрію, і званий білим щелоком. Свою назву метод отримав від сульфату натрію, з якого на целюлозний комбінатах отримують сульфід для білого щелока. Метод придатний для отримання целюлози з будь-якого виду рослинної сировини. Недоліком його є виділення великої кількості дурно пахне сірчистих сполук: метілмеркаптана, діметілсульфіда та ін в результаті побічних реакцій.

Отримана після варіння технічна целюлоза містить різні домішки: лігнін, геміцеллюлози. Якщо целюлоза призначена для хімічної переробки (наприклад, для отримання штучних волокон), то вона піддається облагороджування - обробці холодним або гарячим розчином лугу для видалення геміцеллюлоз.

Щоб видалити остаточного лігніна і надання целюлози білизни проводиться її отбелка. Традиційна хлорная отбелка включає в себе два ступені:
- обробка хлором - для руйнування макромолекул лігніна;
- обробка лугів - для екстракції утворилися продуктів руйнування лігніна.

З 1970-х років в практику увійшла також отбелка киснем. На початку 1980-х років з'явилися відомості про освіту в процесі хлорним отбелкі надзвичайно небезпечних речовин - діоксином. Це призвело до необхідності заміни хлору на інші реагенти. В даний час технології отбелкі поділяються на:
- ECF (Elemental chlorine free) - без використання елементарного хлору, з заміною його на діоксид хлору.
- TCF (Total chlorine free) - повністю бесхлорная отбелка. Використовуються кисень, озон, пероксид водню та ін

Цены


Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

ПРОСІСТЕМЗ, OOO

Україна, Київська область
Київ, Магнітогорська 1, корпус 39

Переглядів: -

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Целюлоза" в каталозі організацій

Реклама

Copyright © 2006-2016 ЧП "Современные Технологические Системы"