Целюлоза
мітки

сировина

Целюлоза (від лат. cellula - клітина, те ж саме, що клітковина) - [С6Н7О2 (OH) 3] N, полісахаридів; головна складова частина клітинних оболонок рослин.

Целюлоза представляє собою довгі нитки, що містять 300-2500 глюкозних залишків, без бічних відгалужень. Ці нитки з'єднані між собою безліччю водневих зв'язків, що надає целюлози велику механічну міцність. У ссавців (як і більшості інших тварин) немає ферментів, здатних розщеплює целюлозу. Однак багато травоїдні тварини (наприклад, жуйних) мають у травному тракті бактерій-сімбіонтов, які розщеплюють і допомагають господарям засвоювати цей полісахариди.

Промисловим методом целюлозу отримують методом варіння на целюлозний заводах входять у промислові комплекси (комбінати) . За типом застосовуваних реагентів розрізняють такі способи варіння целюлози:
- Кислі:
- сульфітно. Варильний розчин містить сірчистої кислоту та її сіль, наприклад гідросульфіт натрію. Цей метод застосовується для отримання целюлози з малосмолістих порід деревини: їли, піхти.
- Лужні:
- Натронний. Використовується розчин гідроксиду натрію. Натронним способом можна одержувати целюлозу з листяних порід деревини та однорічних рослин.
- Сульфатних. Найбільш поширений метод на сьогоднішній день. В якості реагенту використовують розчин, що містить гідроксид і сульфід натрію, і званий білим щелоком. Свою назву метод отримав від сульфату натрію, з якого на целюлозний комбінатах отримують сульфід для білого щелока. Метод придатний для отримання целюлози з будь-якого виду рослинної сировини. Недоліком його є виділення великої кількості дурно пахне сірчистих сполук: метілмеркаптана, діметілсульфіда та ін в результаті побічних реакцій.

Отримана після варіння технічна целюлоза містить різні домішки: лігнін, геміцеллюлози. Якщо целюлоза призначена для хімічної переробки (наприклад, для отримання штучних волокон), то вона піддається облагороджування - обробці холодним або гарячим розчином лугу для видалення геміцеллюлоз.

Щоб видалити остаточного лігніна і надання целюлози білизни проводиться її отбелка. Традиційна хлорная отбелка включає в себе два ступені:
- обробка хлором - для руйнування макромолекул лігніна;
- обробка лугів - для екстракції утворилися продуктів руйнування лігніна.

З 1970-х років в практику увійшла також отбелка киснем. На початку 1980-х років з'явилися відомості про освіту в процесі хлорним отбелкі надзвичайно небезпечних речовин - діоксином. Це призвело до необхідності заміни хлору на інші реагенти. В даний час технології отбелкі поділяються на:
- ECF (Elemental chlorine free) - без використання елементарного хлору, з заміною його на діоксид хлору.
- TCF (Total chlorine free) - повністю бесхлорная отбелка. Використовуються кисень, озон, пероксид водню та ін

Організації, що надають даний товар або послугуПакет Стандарт

ПРОСІСТЕМЗ, OOO

Україна, Київська область
Київ, Магнітогорська 1, корпус 39

Більш докладний список фірм що надає даний товар або послугу Ви можете замовити у нас

e-mail: sts1872@gmail.com

Знайти "Целюлоза" в каталозі організацій


© 2006-2019 ЧП "Современные Технологические Системы"